کد مطلب: ۲۶۶۹۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰

آغاز برنامه‌ی یک هفته با داستایفسکی

داستایفسکی خالق آثار بزرگ ادبیات است و با نفوذ به عمق روح و خصوصیت‌های اخلاقی مردم روسیه به‌خوبی آن را در آثارش بازتاب می‌دهد. دویست سال از تولد این نابغه‌ی ادبیات می‌گذرد و دویستمین سال تولد او فرصت خوبی برای بازخوانی آثار اوست.

مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهرکتاب با همکاری بنیاد روسکی‌میر روسیه از روز شنبه پانزدهم آبان تا پنج‌شنبه ۲۰ آبان برنامه‌ی «یک هفته با داستایفسکی» را با حضور صاحب‌نظران و علاقه‌مندان برگزار می‌کند تا زندگی، آثار و اندیشه‌های او تحلیل و بازخوانی شود. در این یک هفته از جنبه‌های ادبی، فلسفی، روان‌شناختی، اجتماعی، تاریخی و هنری به آثار داستایفسکی نگریسته می‌شود و با برنامه‌های سخنرانی، انتشار مقالات و یادداشت‌ها و فیلم‌ها تلاشی به منظور شناخت بیشتر این نویسنده انجام و چرایی شاهکارهای او تحلیل و تبیین می‌شود. داستایفسکی عمیق‌ترین آثار ادبی جهان را در قرن نوزدهم نوشت و معرفت ما را از عالم انسانی وسعت بخشید. وی برجسته‌ترین داستان‌نویس قرن نوزدهم است و نفوذش در عالم ادبیات نه تنها در کشور روسیه بلکه در سراسر جهان گسترش یافته و بر آثار نویسندگان بزرگ تاثیر فراوان برجای گذارده است.

برنامه‌ی «یک هفته با داستایفسکی» در روز شنبه ۱۵ آبان ساعت ده صبح با سخنرانی علی‌اصغرمحمدخانی درباره‌ی «داستایفسکی در ایران»، دکتر زهرا محمدی با عنوان «زنان در آثار داستایفسکی و مقایسه‌ی آن با تالستوی»، دکتر آبتین گلکار درباره‌ی «کودکان در آثار داستایفسکی» و مهدی یزدانی‌خرم با عنوان«داستایفسکی وجدان معذب یک جهان بی‌وجدان» آغاز می‌شود و در طول هفته با سخنرانی‌ها و انتشار مقالات و یادداشت‌های دیگر صاحبنظران ادامه می‌یابد.

علاقه‌مندان می‌توانند برنامه یک هفته باداستایفسکی را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی  ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc، پایگاه اطلاع رسانی مرکز فرهنگی شهر کتاب www.bookcity.org  و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 

 

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST