کد مطلب: ۲۴۹۱۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۰

چگونه مانند یک امپراتور فکر کنیم

کتاب «چگونه مانند یک امپراتور فکر کنیم» نوشته‌ی «دونالد رابرتسون» است که اولین بار در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. «رابرتسون» در این کتاب به مخاطبان خود نشان می‌دهد که «مارکوس اورلیوس» چگونه از بینش‌های فلسفی و اقدامات درمانی استفاده می‌کرد تا کنترل خود بر عواطفش را گسترده‌تر سازد و سختی‌های بزرگ را تحمل کند. «رابرتسون» سپس مخاطبان را راهنمایی می‌کند تا بتوانند همین روش‌ها را در زندگی خود به کار ببندند. این کتاب با ترکیب داستان‌هایی جذاب از زندگی «مارکوس اورلیوس» و اطلاعاتی ارزشمند از روان‌شناسی مدرن، فلسفه‌ی «رواقی گری» را به شکلی کاربردی و همه‌فهم توضیح می‌دهد و راهنمایی عالی را برای مواجهه با چالش‌های اخلاقی و روان‌شناختی زندگی مدرن ارائه می‌کند. این کتاب به تازگی با ترجمه‌ی مجتبی علی‌اکبر و سارا حسینی‌معینی به‌همت نشر کتاب پارسه منتشرشده است.

نشست نقد و بررسی کتاب «چگونه مانند یک امپراتور فکر کنیم» سه‌شنبه ۲۲ تیر ساعت ۱۱ صبح با حضور محمد یوسفی، حسین فراستخواه و مترجمان  کتاب به صورت مجازی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST