کد مطلب: ۲۴۷۲۲
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

پوست در برابر پوست

به تازگی کتاب «پوست در برابر پوست» به قلم امیر نصری و به همت نشر چشمه منتشرشده است. کتابی که همه‌ی عاشقان داستایفسکی باید بخوانند. خوانش جنایت و مکافات با نظر به تلقی «رمان به منزله‌ی فلسفه» به نگارش درآمده است. در این رویکرد بحث می‌شود که رمان موقعیت‌هایی را برای فلسفه ایجاد می‌کند. در تجربه‌های انسانی مولفه‌های متعددی وجود دارند که هم فلسفه و هم رمان به آن‌ها اذعان دارند. بازنمایی این تجربه‌ها در رمان نشان می‌دهد که رمان نیز از دغدغه‌های معرفتی مختص به خودش برخوردار است و این دغدغه‌ها را نباید به فلسفه به معنای خاص آن تقلیل داد. داستایفسکی در جنایت و مکافات با خلق شخصیت راسکولنیکف نشان می‌دهد که مسئله‌ی تصمیم و انتخاب خیر از جانب او با فراتر رفتن از اراده ی فردی حاصل می‌شود و استقلال فردی امری خطاست.
نشست نقد و بررسی کتاب «پوست در برابر پوست»  در روز سه‌شنبه هجدهم خرداد ساعت ۱۱ صبح با حضور زهرا محمدی، امیر مازیار، مهدی یزدانی‌خرم و امیر نصری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند. 

 

 

0/700
send to friend
مرکز فرهنگی شهر کتاب

نشانی: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمدقصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم، پلاک ۸

تلفن: ۸۸۷۲۳۳۱۶ - ۸۸۷۱۷۴۵۸
دورنگار: ۸۸۷۱۹۲۳۲

 

 

 

تمام محتوای این سایت تحت مجوز بین‌المللی «کریتیو کامنز ۴» منتشر می‌شود.

 

عضویت در خبرنامه الکترونیکی شهرکتاب

Designed & Developed by DORHOST